Race Recap – The 32nd annual Hui O He’e Nalu Independence Day Race

Share/Bookmark

It was a beautiful day for Da Hui’s annual 4th of July race. Here’s a recap from Robert Stehlik from Blue Planet Surf.

da-hui-independence-day-race-2010-07

Going to the beautiful North Shore on Independence day for the Hui race has become somewhat of a tradition for our family. With clear water, blue skies and light tradewinds, the North Shore once again served up a beautiful day for the most popular paddleboard/ SUP race on Oahu (with the exception of this year’s Battle of the Paddle). The race results show a total of 478 finishers with of which 309 were stand up paddlers, an impressive turnout. The wind was very light in Honolulu but when we got closer to the start at Sunset beach, there were whitecaps and conditions looked good. The crew from Da Hui once again put together a great event.

My wife and I had pre registered but were running late for the check-in, but just made it; then we had to drop the kids at the finish at Waimea Bay. As we got back to the start, the paddleboarders had already started and the SUP’ers were lining up for the start. As we rushed out, the lifeguards were telling people to head back. It was a mess as many had turned around to paddle back into the wind when the horn was blown, while others were pretty far ahead at the start. I was still close to the beach paddling out to the pack when the horn blew and just turned and took the inside line. I was worried that the outside would be faster with stronger winds but the inside track turned out to be pretty fast and probably the most direct line.

There were good bumps to ride and my 17′6 Dennis Pang board was working well in the moderate conditions. After a few minutes, I could only see Jeff Chang, Aaron Napoleon and Sepa Napoleon pulling ahead of the pack. Like in the Summer Solistice race a couple of weeks ago, I ended up chasing Aaron and Sepa Napoleon for the rest of the race, this time with Aaron in the lead on a Bark and Sepa on a Ron House board. As we passed the lava rocks outside Ke Iki, the wind turned lighter and the bumps got smaller, but Aaron and Sepa kept a fast pace and I could not catch them. Once we turned into Waimea Bay for the final sprint, the wind was offshore, but fairly light. The run up the beach to the finish line was pretty brutal after paddling as hard as you can. Despite being very thirsty, I had to catch my breath for a couple of minutes before I could swallow anything. The currents and bumps must have been good as times were significantly faster than the last couple of years. Aaron finished in 26:03, almost 3 minutes faster than last year’s fastest time of 29:01.

There was a great vibe at the finish, with drinks, food, refreshments, vendors and a keiki race. Pacific Sports Events and Timing did a great job and posted the latest result print- outs as people were finishing. The results were posted on their website within hours.

Guy Pere and Jeff Chang finished fouth and fifth overall in the SUP class. Candice Appleby was the fastest woman on a SUP in 29:46. Age group winners in the 12′6″ and under divisions include: Riggs Napoleon, Jared Vargas, Kainoa Beaupre, Kyle Bernhard, Dennis Pang, Bodo Van Der Leeden, Gina Ahue, Estee Okumura, Monique Mironesco, Folly Murdock, and Mary Chun. For complete results visit pseresults.com. Congratulations to all finishers.

 

Race Results:

 

PlaceNo.Name 1 / Name 2Class
Division
Race
HeatTime
1358Aaron NapoleonStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
226:03:00
2437Sepa NapoleonStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
226:15:00
3160Robert StehlikStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
226:46:00
450Travis DesrochesPaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
126:49:00
5394Guy PereStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
227:21:00
6438Kaeo’o'kalani AbbeyPaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
127:40:00
7339Matthew SackPaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
127:46:00
826Jeff ChangStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
227:55:00
9489Christian BradleyStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
228:21:00
10400Mikey CotePaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
128:23:00
11227Bryan PhillipsPaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
128:53:00
12371Joseph Napoleon IIIStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
228:58:00
13208Akeo CubanStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
229:01:00
1474Matt InouyeStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
229:02:00
15426Edmund PestanaStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
229:04:00
16345Aaron UngerleiderPaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
129:06:00
17392Jody RagsdehStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
229:27:00
1810Kainoa BeaupreStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
229:28:00
19200Koaiah JardineStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
229:35:00
20490Chris FongPaddleboard
PB Stock 12′ M01-19
Individual
129:39:00
21198Candice ApplebyStandup
SUP-FEMALE/UNL/RUDDER
Individual
229:46:00
22303Philip BinnieyStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
229:56:00
23352Eric AbbottPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
130:04:00
24429Chris OwensPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
130:19:00
25283Kaipo GuerreroStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
230:23:00
26359Riggs NapoleonStandup
SUP Stock 12′6 M14-19
Individual
230:27:00
2727Bert CharltonPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
130:29:00
28462Jason IgnacioStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
230:33:00
29196Stuart NakataStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
230:54:00
30415Dawson Jones / Moana JonesPaddleboard
PB TANDEM
Team
130:54:00
31163Holden TakahashiPaddleboard
PB Stock 12′ M01-19
Individual
130:57:00
3255Jimmy FittStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
230:59:00
33287Dennis PangStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
231:05:00
34491Brendan BradleyPaddleboard
PB Stock 12′ M01-19
Individual
131:16:00
35349Jared VargasStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
231:21:00
36417Lane SaitoPaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
131:22:00
37396Austin KinoPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
131:25:00
38265Ben WilkinsonStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
231:35:00
39270Satty Fong, JrStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
231:40:00
40279Kai Hall / ?? ??Paddleboard
PB TANDEM
Team
131:40:00
4112Kyle BernhardtStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
231:45:00
42407Gregory QuinnPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
131:46:00
43356John Delmarcu / Olivia DelmarcuStandup
SUP-TANDUM
Team
231:47:00
44325Mike BennettPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
131:53:00
4530Michael CheapePaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
131:54:00
46182Dane WardStandup
SUP-FEMALE/UNL/RUDDER
Individual
232:00:00
47403Billy BaldingPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
132:01:00
4875Josh JacobsPaddleboard
PB Stock 12′ M30-39
Individual
132:08:00
49190Noah YapStandup
SUP MENEHUNE
Individual
232:10:00
50216Ross KoizumiStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
232:18:00
51252Roberto Lopes / Jade LopesStandup
SUP-TANDUM
Team
232:22:00
526Hilton AlvesStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
232:24:00
53108Scott McPhailStandup
SUP-TANDUM
Team
232:26:00
54457Clark AbbeyPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
132:28:00
555Kala AlexanderStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
232:29:00
56316Tim BrandonStandup
SUP-TANDUM
Team
232:30:00
57340Naihoa CiottiStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
232:32:00
58210Vincent BradyStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
232:33:00
59494Ed WheelerStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
232:34:00
60439Darryn NapoleonStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
232:35:00
61152Ray ShiraishiStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
232:37:00
62125Sam Pa’eStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
232:42:00
63173Blair ThorndikePaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
132:44:00
64341Ian SoutarPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
132:46:00
65337Dave WardPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
132:48:00
66304Troey HerongPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
132:51:00
67207Teene FroisethStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
232:53:00
68464Jon PiperPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
132:58:00
69246Dale HopeStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
232:59:00
70187Patrick WongPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
133:04:00
71387Kelly TamsingPaddleboard
PB Stock 12′ M30-39
Individual
133:05:00
72166Chris TanoStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
233:06:00
73126Kane PaiStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
233:12:00
74344George Jose RamosPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
133:14:00
75111Kimo MirandaStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
233:15:00
76221Atilla JobbagyiStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
233:20:00
77130Jeff PetersonPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
133:22:00
78367Chuck InmanStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
233:23:00
79277Chuck KelleyPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
133:27:00
80442Alex CoxStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
233:29:00
81459Jon PyzelPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
133:45:00
82109Sion MiloskyStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
233:49:00
83257Matthew CheapePaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
133:50:00
84487Gori TillotsonPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
133:50:00
85467Drew WilkinsonPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
133:51:00
86247Greg MossPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
133:53:00
87215Mark EugenioPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
133:55:00
88269Brian AmantiadStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
233:58:00
89102Walter MacHadoStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
234:01:00
9059Talia GanginiPaddleboard
PB Stock 12′ F01-19
Individual
134:02:00
91470Laura BirseStandup
SUP-FEMALE/UNL/NO RUDDER
Individual
234:04:00
92329Willy AspreyStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
234:05:00
9313Joanna BilancieriPaddleboard
PB Stock 12′ F30-39
Individual
134:06:00
94197Henry LeePaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
134:13:00
95202Brad FeldmanStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
234:18:00
96164Mike TakahashiPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
134:19:00
97178Bodo Van Der LeedenStandup
SUP Stock 12′6 M60-99
Individual
234:20:00
98282Daniel OliveiraPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
134:27:00
100313Kukunaokula MendoncaPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
134:30:00
99206Jason LauStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
234:30:00
102101Don Lui-KwanStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
234:35:00
101245Damon AnchetaStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
234:35:00
103259Estee OkumuraStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
234:36:00
104273Byron ValdezStandup
SUP-TANDUM
Team
234:38:00
105312Hank FotosStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
234:40:00
106430Jordan JokielPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
134:42:00
108232Dave YesterPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
134:44:00
107151Justin ShimStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
234:44:00
109121Layne OwenPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
134:46:00
111184Rick WilliamsPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
134:47:00
110343Mathieu FouliardStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
234:47:00
11272Ken IgeStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
234:55:00
113488Mark CunninghamPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
135:05:00
114145Kyle RyanPaddleboard
PB Stock 12′ M30-39
Individual
135:06:00
115315Robert PicayoStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
235:08:00
116399Mike CotePaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
135:10:00
117276Leighton LamStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
235:12:00
11871Fred HyunStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
235:13:00
119302Chas BeasleyPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
135:14:00
121369Kristen JohnsPaddleboard
PB Stock 12′ F20-29
Individual
135:18:00
120307James FarrellStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
235:18:00
12219Ben CabanStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
235:20:00
123256Timothy P. FernandezPaddleboard
PB Stock 12′ M60-99
Individual
135:28:00
12415Brant ChillingworthPaddleboard
PB Stock 12′ M30-39
Individual
135:30:00
125278Robby KelleyPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
135:39:00
126112Monique MironescoStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
235:41:00
127366Austin VicentePaddleboard
PB Stock 12′ M01-19
Individual
135:42:00
129286Kiyomi SheppardPaddleboard
PB Stock 12′ F30-39
Individual
135:44:00
128480Orion BarrelsStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
235:44:00
130327Ingo RademacherStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
235:53:00
132478Daniel AitchisonPaddleboard
PB Stock 12′ M30-39
Individual
135:57:00
131258Keoni AbayaStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
235:57:00
13342Holoai’a DangStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
235:58:00
134309Don Del CarmenPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
136:02:00
135203Gordon TamarraStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
236:02:00
136474Beccy CravensStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
236:06:00
137218Joan FukumotoPaddleboard
PB Stocki 12′ F40-99
Individual
136:07:00
138389Philippe SalibiStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
236:10:00
139205Keoni LimahaiStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
236:15:00
142195Mark SpencerPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
136:19:00
141496Mike MeyerPaddleboard
PB Stock 12′ M30-39
Individual
136:19:00
140143Koa RothmanStandup
SUP Stock 12′6 M14-19
Individual
236:19:00
143386John KimStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
236:20:00
145300Rua TaftPaddleboard
PB Stock 12′ M30-39
Individual
136:21:00
144242Megan AbuboStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
236:21:00
14673Harold IggyStandup
SUP Stock 12′6 M60-99
Individual
236:24:00
147117Scott NagasawaStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
236:26:00
148471Frances LichowskiPaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
136:27:00
149354Katie SlocumbStandup
SUP-FEMALE/UNL/RUDDER
Individual
236:28:00
150475Joseph TeipelPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
136:29:00
15118Kaleo BuckStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
236:35:00
15260Paul GeertmanStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
236:40:00
153372Carson WiedemanPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
136:45:00
154422Herbie TitcombStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
236:50:00
15798Michael LornePaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
136:52:00
156211Dave FugaStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
236:52:00
155373Kamaki WorthingtonStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
236:52:00
158443Ivykau’i BlomfieldStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
236:53:00
15983Kanoa KaleoalohaPaddleboard
PB MENEHUNE
Individual
136:54:00
160379Kevin YenStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
236:54:00
161423Sydney KinimakaStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
237:02:00
162461Jordan KimStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
237:04:00
163484Cliff TillotsonStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
237:05:00
164204Tedford MahikoStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
237:06:00
165332Peter LumStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
237:10:00
167261Carl KimPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
137:11:00
166431Randy ShibuyaPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
137:11:00
168383Duke HartmanPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
137:12:00
169418Shonn KimPaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
137:17:00
170171Colleen TesslerPaddleboard
PB Stock 12′ F30-39
Individual
137:19:00
17138Alex ColomaStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
237:28:00
172180Windy VaughsStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
237:30:00
173336Kelvin PascuaSurfboard
SURF 12′ and under M40-99
Individual
137:32:00
174319Kim CelebreStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
237:33:00
175458Kyle KinimakaStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
237:34:00
176122Rachel OwenPaddleboard
PB Stock 12′ F01-19
Individual
137:36:00
17762Cindy GibsonStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
237:39:00
178446Kurt TolzmannStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
237:51:00
179158Cheyne SpringbettStandup
SUP Stock 12′6 M14-19
Individual
237:53:00
180404Kurt TolzmanStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
237:53:00
181103Elmer ManuelStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
237:53:00
182179Myron VangiesonStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
237:57:00
183244Jeff ThomasStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
237:57:00
184185Alika Willis / TikiStandup
SUP-TANDUM
Team
238:00:00
186271Varina AmantiadStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
238:02:00
18565Miles HaradaSurfboard
SURF 12′ and under M40-99
Individual
138:02:00
187229Marj TakabayashiStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
238:04:00
188425Wayde NakaiPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
138:06:00
190353Trenton JeongPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
138:08:00
189375Savid LiuStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
238:08:00
191272Brett ThomasPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
138:10:00
192368Tom WittenPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
138:12:00
193420Dave RobertsStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
238:14:00
19682Kaleikoa KaleoalohaPaddleboard
PB Stock 12′ M01-19
Individual
138:18:00
195213Cheyne EugenioPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
138:18:00
19453Ray EganStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
238:18:00
19847Joseph Dela CruzStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
238:19:00
197105Denis MasseyStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
238:19:00
199370Jennifer LeeStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
238:20:00
200314Barbra BumatayStandup
SUP-FEMALE/UNL/NO RUDDER
Individual
238:22:00
201155Jay SotoStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
238:23:00
202419Alex CachuelaStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
238:25:00
203174Kaleo TimasStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
238:26:00
20425Floyd CasemStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
238:30:00
205217Dalbert RiveraStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
238:40:00
206165Peter TakahashiPaddleboard
PB MENEHUNE
Individual
138:45:00
207432Desmond Barbadillo / Deanna BarbadilloStandup
SUP-TANDUM
Team
238:46:00
208364Paul SmithSurfboard
SURF 12′ and under M40-99
Individual
138:47:00
209405Janna BillsPaddleboard
PB Stock 12′ F30-39
Individual
138:54:00
210306Carlo PradoPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
138:55:00
211436Bob JusticePaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
138:59:00
21246Jessica Dela CruzStandup
SUP-FEMALE/UNL/NO RUDDER
Individual
238:59:00
213285Buddy Sheppard / Nalu SheppardPaddleboard
PB TANDEM
Team
139:00:00
21481Kaeo KaleoalohaPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
139:01:00
215228Kristoffer OrosPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
139:03:00
216479Rich DahmsStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
239:07:00
217381Alan MarsumuroStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
239:13:00
21832Asa ChunStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
239:15:00
21945Julia DejesusStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
239:17:00
220172Kelly ThomasStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
239:21:00
221192Daryl YuukiStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
239:22:00
222406Andrew OzimecPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
139:24:00
223416Charles LewisPaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
139:27:00
224264Marco FernanezStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
239:28:00
225322Shane WeldonPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
139:34:00
226465Daniel BiscoeStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
239:35:00
227361Kathryn StanawayPaddleboard
PB Stock 12′ F30-39
Individual
139:36:00
228451Kelly PaoStandup
SUP-FEMALE/UNL/NO RUDDER
Individual
239:37:00
229251Caio LopesStandup
SUP MENEHUNE
Individual
239:38:00
23043Gary DapeloStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
239:39:00
231385Matt LuteyStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
239:45:00
232288Kyoji FukudaPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
139:46:00
23399Aka LoughranSurfboard
SURF 12′ and under M20-39
Individual
139:47:00
234398Yuki SaitoPaddleboard
PB MENEHUNE
Individual
139:48:00
235477Charlie SharpStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
239:48:00
236421Jack BredinStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
239:50:00
237146Nicholas SalanoaStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
239:51:00
238338Jon EllisPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
139:56:00
239231Julie AriasStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
239:56:00
240100Dwight LowStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
240:01:00
241331Jennifer FreitasStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
240:02:00
242274Darold PabloStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
240:09:00
24428Gabriel CharltonPaddleboard
PB Stock 12′ M01-19
Individual
140:13:00
243482Holly JonesStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
240:13:00
245455Austin LuteySurfboard
SURF 12′ and under M20-39
Individual
140:14:00
246194Ron EricksonSurfboard
SURF 12′ and under M40-99
Individual
140:17:00
247181Vanina WalshStandup
SUP MENEHUNE
Individual
240:18:00
248486Juan CariedesStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
240:19:00
24993Robert KochStandup
SUP-MALE/UNL/RUDDER
Individual
240:21:00
250393Baleen MarkwortStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
240:26:00
25120Shane CabertoStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
240:28:00
252116Folly D. MurdockStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
240:29:00
253142Eddie RothmanStandup
SUP Stock 12′6 M60-99
Individual
240:32:00
254253Christian SchneiderStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
240:33:00
255154Tommy SilvaStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
240:34:00
256363Lore HodelSurfboard
SURF 12′ and under M20-39
Individual
140:39:00
25770Cyril HuddyStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
240:44:00
258299Kekai DavidsonStandup
SUP Stock 12′6 M14-19
Individual
240:46:00
259347Dylan AokiStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
240:48:00
260384Mo FreitasStandup
SUP MENEHUNE
Individual
240:55:00
261440Sean SweetStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
241:03:00
262452Kyle PaoStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
241:10:00
263447Kaleo PilamaStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
241:16:00
264298Ed D’AscoliStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
241:20:00
26567Jeanne HolmPaddleboard
PB Stock 12′ F30-39
Individual
141:21:00
266250Liz LopesStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
241:23:00
267201Charley FeldmanPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
141:24:00
268390Rae FlanaganPaddleboard
PB Stock 12′ F30-39
Individual
141:30:00
269388David HomcySurfboard
SURF 12′ and under M40-99
Individual
141:31:00
270268Nichele BenuskaPaddleboard
PB Stock 12′ F20-29
Individual
141:34:00
271449Leroy PaoStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
241:37:00
27223Lehneer CapeniaStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
241:40:00
273376Kevin YenStandup
SUP-MALE/UNL/NO RUDDER
Individual
241:42:00
274321Rosie JaffursStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
241:44:00
275267John LynhamPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
141:47:00
27689Gary KeithStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
241:51:00
277280Griffith JonesStandup
SUP-TANDUM
Team
242:00:00
278170Sean TeradaStandup
SUP Stock 12′6 M14-19
Individual
242:03:00
279110Lorin MilottaStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
242:06:00
28011Rodney BehrendStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
242:08:00
281435John Abramson / Miyu SaitoPaddleboard
PB TANDEM
Team
142:12:00
28240Jennifer CoxStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
242:16:00
283131Eddie PicolloStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
242:19:00
284424Wayne GiancaterinoPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
142:26:00
285136Morris QuelStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
242:39:00
287320Gina AhueStandup
SUP Stock 12′6 Under F14-19
Individual
242:40:00
286140Kelly RobertsStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
242:40:00
288380Chelsey FlanaganPaddleboard
PB UNL-39&Under
Individual
142:43:00
28917Cindy BrocStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
242:43:00
290120Fina OngoyStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
242:47:00
291139Michele RegoStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
242:52:00
292234Jean HarrisPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
142:58:00
293310Ha’a KeaulanaStandup
SUP-FEMALE/UNL/NO RUDDER
Individual
242:58:00
294481James JonesStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
243:01:00
295483Leesa RobertsonStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
243:03:00
296189Kimberly YamaharaStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
243:05:00
297334Juan GonzalezStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
243:07:00
298374John ScanlonStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
243:15:00
299391Matthew KohonStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
243:18:00
30057Peter FukudaStandup
SUP Stock 12′6 M60-99
Individual
243:22:00
301169Noa TeradaStandup
SUP Stock 12′6 M14-19
Individual
243:24:00
302297Chad KeaulanaStandup
SUP Stock 12′6 M14-19
Individual
243:26:00
303176Wendy TroutStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
243:33:00
304220Jamy Nakama-KaneshiroStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
243:34:00
30597Catherine Lo / Keola YoungStandup
SUP-TANDUM
Team
243:36:00
306177Lance Valdez / LanceeStandup
SUP-TANDUM
Team
243:41:00
307144Catharine RyanPaddleboard
PB Stock 12′ F20-29
Individual
143:44:00
30821Charmaine CaniteStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
243:45:00
309472Chezlani KaneStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
243:48:00
311317Charles DementPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
143:52:00
310428Del ThomasStandup
SUP-FEMALE/UNL/NO RUDDER
Individual
243:52:00
31279Joli JohnstonStandup
SUP Stock 12′6 Under F14-19
Individual
243:59:00
313351Ethan AbbottStandup
SUP Stock 12′6 M60-99
Individual
244:02:00
314113Brooks MitchellPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
144:03:00
315147Marty SantosStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
244:07:00
31696Weston LeslieStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
244:12:00
317239Greg ColabelloStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
244:14:00
318473Sam EckertPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
144:15:00
319224Gabrielle KanaulelioStandup
SUP Stock 12′6 Under F14-19
Individual
244:20:00
320453John AlvarezPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
144:25:00
322132Keoni PicolloStandup
SUP MENEHUNE
Individual
244:33:00
321382Mike NelmsSurfboard
SURF 12′ and under M40-99
Individual
144:33:00
32391Donald KobayashiStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
244:35:00
32463Peter GondekStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
244:38:00
325237Ray RaymondPaddleboard
PB Stock 12′ M60-99
Individual
144:46:00
326106Mark MathesonPaddleboard
PB UNL-40&Over
Individual
144:53:00
327460Indie PyzelPaddleboard
PB MENEHUNE
Individual
145:04:00
328260Lauren CheapePaddleboard
PB Stock 12′ F20-29
Individual
145:06:00
329255Scott MatsumotoPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
145:06:00
330495Victor HemmyPaddleboard
PB Stock 12′ M60-99
Individual
145:08:00
331301Makana PangPaddleboard
PB MENEHUNE
Individual
145:10:00
332167Alan TeradaStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
245:11:00
333209Michael HoltonPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
145:12:00
334114Earl MizumotoStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
245:16:00
335141Nani RossStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
245:19:00
3368Marion AnoStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
245:20:00
337463David ParkeSurfboard
SURF 12′ and under M40-99
Individual
145:20:00
338401Hiromi SaitoStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
245:24:00
33995Yasu KumataPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
145:25:00
3407Scott AmonaStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
245:27:00
341377Hiromi Hasegawa-SuittPaddleboard
PB Stock 12′ F30-39
Individual
145:29:00
342124Carolyn PachecoStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
245:30:00
343289Jacqueline FavreauStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
245:31:00
34435James ClancyStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
245:32:00
345326Ehiku RademacherStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
245:34:00
346214Rhyen EugenioPaddleboard
PB Stock 12′ M01-19
Individual
145:35:00
347308Tysha MedeirosStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
245:36:00
348414Brynn ThurstonStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
245:54:00
349159Heidi SpringbettStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
245:56:00
350444Gina McKinleyStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
246:02:00
352281Jennifer Scelfo-JonesStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
246:15:00
351233Susan LambStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
246:15:00
353493Jam Star Ali-Iku Star / Waimea Ali-IkuPaddleboard
PB TANDEM
Team
146:19:00
354199Andrea FeldmanStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
246:21:00
355193Leimomi PeasserStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
246:25:00
356466Edward NugentStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
246:27:00
357275Kaily SmitsonStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
246:28:00
358219Joel UgayStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
246:32:00
359230Phil MarshallPaddleboard
PB Stock 12′ M50-59
Individual
146:42:00
360348Kay YamaguchiStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
246:48:00
361240Spencer SuittSurfboard
SURF 12′ and under M20-39
Individual
146:56:00
362133Rebecca PikeStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
247:08:00
363290Mihoko ItoStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
247:17:00
364235Boyd CliffordPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
147:22:00
365395Charlie Stack / Nikko StackPaddleboard
PB TANDEM
Team
147:36:00
36678Marcael JamisonStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
247:37:00
367445Ted SpradlinSurfboard
SURF 12′ and under M20-39
Individual
147:37:00
368238Erin LimPaddleboard
PB MENEHUNE
Individual
147:46:00
36966Betsy HatterStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
247:57:00
37094Judy KosakaStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
248:02:00
371410Bridgett ChoeStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
248:04:00
372183Julie WheelerStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
248:06:00
373335Micah DoiPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
148:10:00
374162Aissa StoermerStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
248:11:00
375134Dio Pilar / NathanStandup
SUP-TANDUM
Team
248:16:00
376485Caitlin StiversStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
248:17:00
3772Britni AbrigoStandup
SUP MENEHUNE
Individual
248:28:00
3783Bronson AbrigoStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
248:30:00
379362Amy HodelSurfboard
SURF 12′ and under F01-99
Individual
148:36:00
380225Tasha KahauelioStandup
SUP MENEHUNE
Individual
248:38:00
381226Tiffany KahaulelioStandup
SUP MENEHUNE
Individual
248:40:00
382168Kathy TeradaStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
248:55:00
383433Daniela AntarStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
248:56:00
384441Michele FleisherPaddleboard
PB Stock 12′ F30-39
Individual
149:00:00
385149Grace SaturniaStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
249:02:00
386492Connie CarrerayStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
249:07:00
387292Alessandro CostaSurfboard
SURF 12′ and under M20-39
Individual
149:07:00
38831Ben ChoeStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
249:11:00
38922Melissa CaniteStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
249:13:00
390346Isabella WalkerStandup
SUP MENEHUNE
Individual
249:14:00
391355Rayello PaetolStandup
SUP Stock 12′6 Under F14-19
Individual
249:15:00
392284Mike Hennessy / Brisa HennessyPaddleboard
PB TANDEM
Team
149:20:00
393318Mike HowardStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
249:21:00
39449Joe DemarcoStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
249:23:00
395262Shawn SteinhoffPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
149:29:00
396153Anthony SilvaStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
249:29:00
397254Wesley GomersallStandup
SUP MENEHUNE
Individual
249:30:00
398360Kelly PangStandup
SUP Stock 12′6 Under F14-19
Individual
249:30:00
39954Sean FerryStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
249:31:00
400157Ryan SouzaStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
249:33:00
401212Chris BolingPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
149:34:00
402454Tyrone AberoStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
249:40:00
403188Karen WoodwardStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
249:52:00
404333Marie GouveiaStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
249:55:00
40587Sanry KealohaStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
249:56:00
40656Dena FitzgeraldStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
249:58:00
40724Kenneth Capes / AuroraStandup
SUP-TANDUM
Team
250:05:00
40929Jasmine CharltonPaddleboard
PB MENEHUNE
Individual
150:10:00
4089Joy ArakakiStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
250:10:00
41016Dean BreuchelStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
250:11:00
411350Jean AbbottStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
250:13:00
412135Mitchell QuelStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
250:17:00
413161Sharon StehlikStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
250:20:00
414311Claudia LemosStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
250:31:00
415293Noah ManningPaddleboard
PB MENEHUNE
Individual
150:32:00
416175Danette TomiyasuStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
250:38:00
41751Steve DixonStandup
SUP Stock 12′6 M60-99
Individual
250:47:00
41852Zachary DixonStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
250:48:00
41934Mary ChunStandup
SUP Stock 12′6 Under F60-99
Individual
250:52:00
420263Charles DonaldsonStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
250:53:00
421305Kai BinnieyStandup
SUP MENEHUNE
Individual
250:54:00
422469Leilani HuybrechtsStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
251:05:00
423291Anthony McIntirePaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
151:08:00
424328Carli BoberSurfboard
SURF 12′ and under F01-99
Individual
151:12:00
425266Jennifer LuiStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
251:17:00
42684Paul Kawahakui JrStandup
SUP Stock 12′6 M60-99
Individual
251:21:00
427409Wayne WarringtonSurfboard
SURF 12′ and under M20-39
Individual
151:22:00
42892Kelli Ann KobayashiStandup
SUP Stock 12′6 Under F14-19
Individual
251:23:00
429295Robby Johnson / ?? ??Paddleboard
PB TANDEM
Team
151:39:00
430150Katherine ShawStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
251:40:00
43164Therese GondekStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
251:48:00
43236Henriann ClementsStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
252:05:00
433191Kirkwood Young / KainoaPaddleboard
PB TANDEM
Team
152:06:00
434127Carla PangStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
252:09:00
43569Thomas HowStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
252:13:00
43688Cheryl Kealoha-GuerreroStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
252:15:00
437296John Morgan IIIStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
252:19:00
438129Jeremy PascoStandup
SUP Stock 12′6 M30-39
Individual
252:28:00
43944Julia DawsonStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
252:31:00
44061Peter GellatlyStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
252:33:00
44133Jared ChunStandup
SUP Stock 12′6 M20-29
Individual
253:14:00
442468Fred PaineStandup
SUP Stock 12′6 M50-59
Individual
253:29:00
44368Hokule’a HooverPaddleboard
PB Stock 12′ M20-29
Individual
153:31:00
44485Barbara KawamotoStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
253:34:00
445427Mona ViqueiraPaddleboard
PB Stocki 12′ F40-99
Individual
153:39:00
44614Ticia BorjaStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
253:46:00
447324Kelii SimmonsStandup
SUP-FEMALE/UNL/NO RUDDER
Individual
253:48:00
448450Tracey MooreStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
253:53:00
449448Brant FishStandup
SUP Stock 12′6 M40-49
Individual
253:54:00
450248John Selvaggio / Sam SelvaggioPaddleboard
PB TANDEM
Team
154:09:00
451397Elizabeth VaryStandup
SUP Stock 12′6 Under F20-29
Individual
255:02:00
452323Aria McComberStandup
SUP MENEHUNE
Individual
255:07:00
453236Gabriel HarrisSurfboard
SURF 12′ and under M20-39
Individual
155:09:00
45448Jewell DemarcoStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
255:28:00
455115Karen MorimotoStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
255:30:00
456342Natasha AzernitzkyPaddleboard
PB Stock 12′ F20-29
Individual
157:55:00
457476Molly BowserPaddleboard
PB Stock 12′ F20-29
Individual
158:21:00
458222Anna Brandes / Isabella BrandesStandup
SUP-TANDUM
Team
258:31:00
45986Yvonne KayaStandup
SUP Stock 12′6 Under F60-99
Individual
259:26:00
460223Suffton ZeilmanSurfboard
SURF 12′ and under M20-39
Individual
159:54:00
461156Christina SouzaStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
21:01:28
46277Johnna JacobsenStandup
SUP Stock 12′6 Under F30-39
Individual
21:01:31
46358Marsha GableStandup
SUP Stock 12′6 Under F50-59
Individual
21:01:33
464330Laura WhittakerStandup
SUP Stock 12′6 Under F40-49
Individual
21:01:56
465365Fellipe ValadaoSurfboard
SURF 12′ and under M20-39
Individual
11:02:04
466411Moon OttemanStandup
SUP MENEHUNE
Individual
21:02:23
467249Vincent SageStandup
SUP MENEHUNE
Individual
21:03:39
468243Keawe BellPaddleboard
PB Stock 12′ M40-49
Individual
11:04:50
469241John CrittendenPaddleboard
PB Stock 12′ M30-39
Individual
11:04:52
470138Rita QuinlanStandup
SUP Stock 12′6 Under F60-99
Individual
21:05:04
471413Kaiwi BerryPaddleboard
WOODEN
Individual
11:06:24
4721Martin AdamsSurfboard
SURF 12′ and under M40-99
Individual
11:08:42
473357Star PactolStandup
SUP MENEHUNE
Individual
11:09:01
474434Gilbert JacobySurfboard
SURF 12′ and under M40-99
Individual
11:09:20
475412Vincent OtemanPaddleboard
PB Stock 12′ M30-39
Individual
11:09:46
476148Megan SasserSurfboard
SURF 12′ and under F01-99
Individual
11:17:50
477456Jennifer AppezSurfboard
SURF 12′ and under F01-99
Individual
11:25:37
478402Tim ShanleyPaddleboard
WOODEN
Individual
11:29:41

Popularity: 6%

Related posts

0 Responses to “Race Recap – The 32nd annual Hui O He’e Nalu Independence Day Race”


  1. No Comments

Leave a Reply

*